Ще раз проаналізуємо?


Не сьогодні-завтра ЦВК може оголосити попередні, а то й офіційні результати виборів. Більшості з нас відомо, що існує 5 (якщо не більше), так званих, проблемних округів, де було брутально спотворено народне волевиявлення. Вдаватися у подробиці цього ми не будемо, а проаналізуємо отримані, на сьогодні, результати (якщо їх можна так назвати) виборів. Але я точно можу сказати, що перевиборів по всій державі не буде, оскільки таку заяву зробив президент України, наголосивши на тому, що парламент може функціонувати і без 5 депутатів. Згадаймо 94-, 98- та 2002 роки, коли парламент розпочинав свою роботу і без більшої кількості депутатів, а потім Леонід Данилович проводив необхідну кількість «своїх», і ніхто тоді не підіймав питання про перевибори…

    Ні в кого не викликає сумніву те, що результати по партійним спискам, більш менш, відповідають електоральним симпатіям виборця. Тут можна стверджувати, що по спискам ПР проводить у парламент 72 депутати, Батьківщина – 62, УДАР – 34, КПУ – 32 і Свобода – 25 депутатів. На перший погляд нічого особливо цікавого ми тут не бачимо, як завжди перемагає ПР, хоча, якщо зробити поверхневий аналіз можна прийти до висновку, що опозиційні сили набрали майже 50% проти 30% провладної ПР та 13% КПУ, яку не зрозуміло до кого віднести, на словах, звичайно…
 
    Але саме цікаве починається тоді, коли починаєш переглядати  результати по мажоритарній системі. Тут, у всій красі, перед нами постає передвиборчий план влади по отриманню більшості у ВР. Одразу стає зрозумілим, чому представники Партії Регіонів так активно лобіювали нинішню редакцію закону «Про вибори народних депутатів». Згідно мажоритарної системи, тільки тих висуванців, які на пряму, були висунуті ПР і потрапили до парламенту є 113 (тут і надалі цифри вказані без врахування тих 5-ти «відомих» округів С.Я.), від «Батьківщини» проходить 40 депутатів, від «Свободи»  — 12 і від «УДАРУ» – 6, і що не менш цікаво від КПУ – 0, не дивлячись на їх високий рейтинг по Україні в цілому, самовисуванців  у нас 42, від Народної Партії – 2, «ЄЦу» – 3, «Союзу» – 1, «Радикальної партії О. Ляшка» – 1 депутат.

    Підсумовуючи кількість отриманих мандатів виходить, що ПР залишається найбільшою фракцією у Верховній Раді України маючи 186 мандатів. Але не робіть передчасних висновків, ще є ті мажоритарники, які йшли, як самовисуванці, але є членами Партії Регіонів або безпартійними, але висувалися у східних регіонах країни, чи такі, які очолюють місцеві адміністрації чи займають керівні посади або є депутатами ВР. Таких, за моїми підрахунками звісно, які вступлять до лав ПР буде 23. Таким чином фракція Партії Регіонів буде мати у своїх лавах 208 депутатів.
 
    Але є ще ті депутати мажоритарники, які можуть і не увійти до партії влади, але вступити до більшості. Я просто перелічу їх фамілії, Ви знаєте більшість з них, це Сергій Міщенко, Ярослав Дубневич, Давид Жванія, Костянтин Жеваго, Олександр Волков, Микола Рудьковський, Лев Миримський («Союз»), Олег Ляшко (Радикальна партія). Тут я не сказав про «народників» Володимира Литвина та Сергія Гриневецького, не знаю чи вступлять вони до ПР чи так увійдуть до більшості, побачимо.
 
    Окремо хочу сказати про Петра Порошенка та групу Віктора Балоги (Василь Петьовка та Павло Балога), ми знаємо, що обидва, синхронно зробили заяви, що не тримаються за мандати і можуть не визнати виборів, якщо буде масове спотворення результатів. На словах одне, а на діях просування Віктором Івановичем свого брата Павла та протаскування Петром Олексійовичем в 11 окрузі своєї людини, свідчить про те, що їхні заяви не слід сприймати серйозно, на жаль…

    Якщо ми від 42 мажоритарщиків віднімемо 23,  наголошую імовірних, членів ПР та перерахованих вище депутатів (14), то в нас виходить, що залишається всього 5 депутатів мажоритарників. Я щиро бажаю їм успіху у всіх їхніх починаннях, але не певен того, що вони витримають тиск провладної машини і не вступлять до ПР, а можливо ми будемо мати групу з 19 позафракційних депутатів…

    Отже хто буде формувати коаліції (хоча такого терміну за нинішньої Конституції немає…) у ВР VII скликання, судячи з заяв, з однієї сторони Батьківщина, УДАР та Свобода – 179 мандатів. Тут хочу розчарувати опозиціонерів, тим що у складі Батьківщини (8 чол.)  та УДАРУ (7 чол.) є депутати, які можуть піддатися тиску влади і голосувати синхронно з неюне виходячи зі складу фракцій. Також судячи із заяв «чемної» та «улюбленої» опозиції, таких депутатів, при важливих голосуваннях для влади, може бути і більше… З іншої сторони, коаліція буде між ПР та мажоритарниками. КПУ поки, утримується від коментарів на цю тему, але і так зрозуміло, що більшість буде сформовано на базі фракції Партії Регіонів, а це вже, не так далеко і від Конституційної більшості…

    Тож я хочу віддати належне здатності Андрія Клюєва організовувати перемогу ПР, вже треті вибори поспіль, не дивлячись навіть на те, що вони є при владі, а ситуація в країні, за останній час, особливо не покращилася.
    Думаю висновки вже зробити не так важко…

2 коментарі

Александр Воскобойник
це все нагадує непристойний вислів «голосуй-не голосуй,… ». таке враження, а це скоріше не враження, а висновок, що дії влади з кожним роком все більше направлені на «збереження» та «просування» певних партій та особистостей до вверхівки, а не аж ніяк на законодавчу функцію з думкою турботи про суспільство. всі реально розуміють, що весь світ не ідеальний, і завтра ситуація не зміниться, але тенденція повинна бути позитивною, прагнути до кращого!
Сергій Янушевський
ну скоріш, дії влади спрямовані на збереження цієї ж влади, вибачте за тавтологію...і законодавча фунцкія присутня — ухвалення необхідних законів для збереження влади, цим грішили всі «попєредники» і мабудь, з нашим суспільством, і наступники, чого б дуже сильно не хотілося…
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте